Sıkça Sorulan Sorular

Duvar kağıdı, iç mekanların duvarlarını kaplamak ve dekore etmek üzerine kullanılan bir iç dekorasyon materyalidir.

Duvar kağıdının birçok avantajı vardır;

Uygulaması kolaydır, uygulama sırasında koku yapmaz.

Kullanım süresi uzundur, ekonomiktir.

Renk ve desen çeşitliliği sunar.

Kolay uygulanır, kolay değiştirilebilir.

Hijyeniktir, kir ve leke barındırmaz, küf oluşturmaz.

Kolay temizlenir, silinebilir, renkleri solmaz.

Uygulandığı mekana değer katar.

Estetik ve tasarım unsurlarının yanında duvar kağıtlarının dünyaca kabul görmüş teknik özellikler ve standartlara sahip olması, ürünlerin hem sağlık hem de kalite özelliklerini göstermektedir. Bu özellikler ve standartlar, ürünlerin etiketlerinde ve

Web sitemizde sunulan tüm duvar kağıtları su bazlı boya ve sağlığa zararsız materyaller kullanılarak üretilmektedir. Buna ek olarak, bebek ve çocuk odalarına özel duvar kağıdı koleksiyonları da bulunmaktadır, %100 kağıt özelliğine sahip bu duvar kağıtları içerisinde sağlığa zararlı hiçbir zararlı kimyasalı barındırmamaktadır.

Duvar kağıdı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta desenlerin büyük desenli, küçük desenli, sıralı veya sıralı olmayacak şekilde olması önemlidir. Örneğin antre duvar kağıtlarınızı seçerken alanda en az 7 kapı bulunduğunu desenleri böleceğini düşünürseniz daha az desenli kapılarınıza uyacak şekilde ve antre genişliği 120cm olduğunu bilerek 60cm mesafeden gördüğünüzde size hoş görünecek ürünler seçmelisiniz.Duvar kağıdı seçerken sitedeki ürün filtrelerinden yararlanabilirsiniz

Duvar kağıdı alırken ürünlerin yıllarca kullanılacağı düşünülmelidir. büyük desenler tek duvarda veya en fazla iki duvarda kullanılmalı odanın kullanım amacına göre renk tonları ve desenler seçilmelidir

Duvar kağıdı alırken ürünlerin yıllarca kullanılacağı düşünülmelidir. büyük desenler tek duvarda veya en fazla iki duvarda kullanılmalı odanın kullanım amacına göre renk tonları ve desenler seçilmelidir

Genellikle duvar kağıtlarında; rölyef (kabartmalı), vinil, ağır vinil, kağıt, elyaf ( %100 elyaf), tekstil ve doğal malzemeler olmak üzere 7 farklı yüzey çeşidi; elyaf, kağıt ve tekstil olmak üzere 3 farklı taban çeşidi bulunmaktadır

Duvar kağıdı uygulama işlemi son derece kolaydır, ancak uygulamanın başarılı olması için doğru ürün seçiminin yapılması, ürünün özellik & uygulama tekniklerinin bilinmesi ve uygulamayı yapacak olan kişi veya firmanın seçimi oldukça önemlidir. Detaylı bilgi için lütfen mağaza yetkilisine danışınız.

Duvar kağıdı uygulaması için hangi araçlar gereklidir? Duvar kağıdını serebileceğiniz düzgün bir zemin, masa, eldiven, ölçü almak için metre, bozyj bir duvar var ise; su terazisi, kova ve tutkal karıştırma sopası, makas veya maket bıçağı, hava alma fiberi veya hava alma rulosu, tutkal sürme fırçası, tutkal ve temiz bez ihtiyaçlarınız arasındadır.

Duvar kağıdı uygulaması öncesinde duvarların önünde eşya olmaması ve rahat bir uygulama alanı yaratılması yeterli olmaktadır. Duvar kağıdı koku yapmadığı için uygulanan alanı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Duvar kağıdı yaparken kapı, pencere ve klima mutlaka kapalı tutulmalıdır. Duvar kağıtları kendi kendine kurumalıdır.

Duvar kağıdının kuruması 2 -24 saat arasıdır. düzelecektir ,kapı, pencere ve klimayı açmamanız önerilir.

Duvar kağıdının sahip olduğu tabana göre sökülme biçimi de farklılaşır. Elyaf tabanlı duvar kağıtları kolaylıkla ve sorunsuzca sökülebilir. Kağıt tabanlı duvar kağıtları ise ıslatılarak kolaylıkla çıkarılabilmektedir.

Ürünlerimizin birçoğunun silinebilme ve temizlenebilme özellikleri bulunmaktadır. Duvar kağıdındaki kir ve lekeler, hafif nemli sünger ile rahatlıkla çıkartılabilmektedir.

Duvar kağıdı ürünlerimiz arasında özel boyanabilir duvar kağıdı çeşitlerimiz de bulunmaktadır. Beyaz formatta özel dokulara sahip olan söz konusu duvar kağıtları, 7 kere boyanabilme özelliğine sahiptir.

Direkt su ile temas halinde olmadığı takdirde, iç mekanlarda duvar kağıdı kullanılması mümkündür. Fayans üzerine uygulama yapılacaksa, çeşitli ön işlemlerin yapılması ve duvar kağıdının bu işlemler sonrasında uygulanması gerekmektedir. HannaHome bünyesinde banyo ve mutfaklar için özel olarak üretilmiş duvar kağıdı koleksiyonları mevcuttur.

Duvar kağıtlarının direk suyla temas etmemesi gerekmektedir, su ile temas etmesi durumunda bozulmalar ve deformasyonlar meydana gelebilir.

Ürününüzün "hasarlı" ya da ambalajının "deforme" olup olmadığını ve ürünün faturası olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. "Hasar" ya da ambalajda "deforme" yoksa faturası ile birlikte teslim alabilirsiniz.

Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız Kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.

"Kargo Hasar Tespit Tutanağı" olmadan teslim alınan ürün/hizmetteki hasar/deformasyon Kagitburada'nın sorumluluğunda değildir.

Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürün birbirinden farklı ise ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunlar için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 14 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Ürününüz Kagitburada tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı kontrol edilerek, incelenmek üzere işleme alınır. Yapılan inceleme sonrasında doğru ürün değişimi yapılarak ürün adresinize yeniden gönderilir.